Luxuspflege unter 70€

Luxuspflege unter 70€

Discover: Luxuspflege unter 70€

Filter

Filter

77 Products
SUBLIME SKIN MICROPEEL LOTION
Comfort Zone SUBLIME SKIN MICROPEEL LOTION 44 € 100 ml (440,00 € / 1 l)
Hydramemory Hydra Plump Mask
Comfort Zone Hydramemory Hydra Plump Mask 47 € 60 ml (783,33 € / 1 l)
icon
Intense Moisturizing Mask
Team Dr Joseph Intense Moisturizing Mask 47,90 € 50 ml (958,00 € / 1 l)
Fruit Acid Peel
Soon again
Team Dr Joseph Fruit Acid Peel 47,90 € 50 ml (958,00 € / 1 l)
Hyaluronic Lip Contour Cream
Team Dr Joseph Hyaluronic Lip Contour Cream 47,90 € 15 ml (3.193,33 € / 1 l)
Active Pureness Fluid
Comfort Zone Active Pureness Fluid 48 € 30 ml (1.600,00 € / 1 l)
Holi (Cleanse) Cleansing Face Oil And Makeup Remover
Agent Nateur Holi (Cleanse) Cleansing Face Oil And Makeup Remover 48 € 120 ml (400,00 € / 1 l)
Magnetic youth mask box
MAGICSTRIPES Magnetic youth mask box 49 € 3 item (16,33 € / 1 item)
Skin Calming Mask
Team Dr Joseph Skin Calming Mask 49,90 € 50 ml (998,00 € / 1 l)
Intense Revitalizing Mask
Team Dr Joseph Intense Revitalizing Mask 49,90 € 50 ml (998,00 € / 1 l)
Cleansing milk frangipani flowers
Ligne St Barth Cleansing milk frangipani flowers 51 € 125 ml (408,00 € / 1 l)
Hydramemory Light Sorbet Cream
Comfort Zone Hydramemory Light Sorbet Cream 56 € 60 ml (933,33 € / 1 l)
WHITE PINE eye and lip contour cream
KORRES WHITE PINE eye and lip contour cream 56,90 € 15 ml (3.793,33 € / 1 l)
Acid (Wash) Lactic Acid Skin Brightening Cleanser
Agent Nateur Acid (Wash) Lactic Acid Skin Brightening Cleanser 56,90 € 120 ml (474,17 € / 1 l)
Hydrating Eye Cream
Soon again
Team Dr Joseph Hydrating Eye Cream 57,90 € 15 ml (3.860,00 € / 1 l)
Renight Mask
Soon again
Comfort Zone Renight Mask 58 € 60 ml (966,67 € / 1 l)
WHITE PINE Meno Reverse™ Regenerating Night Cream
KORRES WHITE PINE Meno Reverse™ Regenerating Night Cream 58,90 € 40 ml (1.472,50 € / 1 l)
Flash Delight Mask
A4 Cosmetics Flash Delight Mask 59,90 € 50 ml (1.198,00 € / 1 l)
WHITE PINE Moisturising Cream SPF20
KORRES WHITE PINE Moisturising Cream SPF20 59,90 € 40 ml (1.497,50 € / 1 l)
WHITE PINE Meno Reverse™ Intensive Regenerating Cream
Soon again
KORRES WHITE PINE Meno Reverse™ Intensive Regenerating Cream 59,90 € 40 ml (1.497,50 € / 1 l)
WHITE PINE Meno Reverse™ Volumising Serum-in-Cream
KORRES WHITE PINE Meno Reverse™ Volumising Serum-in-Cream 59,90 € 40 ml (1.497,50 € / 1 l)
Sublime Skin Eye Patch
Comfort Zone Sublime Skin Eye Patch 60 € 30 ml (2.000,00 € / 1 l)
Gold Lust All Over Oil
ORIBE Gold Lust All Over Oil 63 € 50 ml (1.260,00 € / 1 l)
Renight Oil
Comfort Zone Renight Oil 63 € 30 ml (2.100,00 € / 1 l)
Page 3 from 4
* incl. VAT plus shipping costs

Luxury and niche perfumes! What makes them so unique?

Pure luxury is not something to be taken for granted. The concept of niche fragrances, which are known for precisely this luxury, is also based on this. The exclusive fragrance compositions are each made from hand-picked ingredients, with the creations coming solely from the perfumer's vision. The special compositions are virtually unique creations that are only available in limited quantities.