Luxuspflege unter 70€

Luxuspflege unter 70€

Discover: Luxuspflege unter 70€

Filter

Filter

77 Products
Essential Biphasic Make-up Remover
Comfort Zone Essential Biphasic Make-up Remover 33,50 € 150 ml (223,33 € / 1 l)
Greek Yoghurt Soothing Probiotic Night Cream
Soon again
KORRES Greek Yoghurt Soothing Probiotic Night Cream 33,90 € 40 ml (847,50 € / 1 l)
Greek Yoghurt Intensive Nourishing Probiotic Moisturising Cream
Soon again
KORRES Greek Yoghurt Intensive Nourishing Probiotic Moisturising Cream 33,90 € 40 ml (847,50 € / 1 l)
SANTORINI GRAPE pore-refining cream
KORRES SANTORINI GRAPE pore-refining cream 33,90 € 40 ml (847,50 € / 1 l)
Hyaluronic Blossom Facial Mist
Team Dr Joseph Hyaluronic Blossom Facial Mist 34,90 € 100 ml (349,00 € / 1 l)
Hydra Calm facial serum
Grums Hydra Calm facial serum 35 € 30 ml (1.166,67 € / 1 l)
Skin Regimen LX Detox Cleanser
Comfort Zone Skin Regimen LX Detox Cleanser 37,50 € 150 ml (250,00 € / 1 l)
icon
Pure Micellar Cleansing Water
Team Dr Joseph Pure Micellar Cleansing Water 37,90 € 200 ml (189,50 € / 1 l)
Gentle balancing toner
Team Dr Joseph Gentle balancing toner 37,90 € 200 ml (189,50 € / 1 l)
Purifying Cleansing Gel
Team Dr Joseph Purifying Cleansing Gel 37,90 € 200 ml (189,50 € / 1 l)
Deep Purifying Toner
Team Dr Joseph Deep Purifying Toner 37,90 € 200 ml (189,50 € / 1 l)
Rosehip Facial Oil
RAAW by Trice Rosehip Facial Oil 38 € 5 ml (7.600,00 € / 1 l)
Blue Beauty Drops
RAAW by Trice Blue Beauty Drops 38 € 5 ml (7.600,00 € / 1 l)
Santorini Grape Elixir for velvety-soft skin
KORRES Santorini Grape Elixir for velvety-soft skin 39 € 30 ml (1.300,00 € / 1 l)
Exfoliating Facial Scrub
Team Dr Joseph Exfoliating Facial Scrub 39,90 € 50 ml (798,00 € / 1 l)
GREEK YOGHURT Nourishing Probiotic Serum
KORRES GREEK YOGHURT Nourishing Probiotic Serum 39,90 € 30 ml (1.330,00 € / 1 l)
GREEK YOGHURT Probiotic Face Mask
KORRES GREEK YOGHURT Probiotic Face Mask 39,90 € 100 ml (399,00 € / 1 l)
icon
HYDRAMEMORY RICH SORBET CREAM
Comfort Zone HYDRAMEMORY RICH SORBET CREAM 66 € 50 ml (1.320,00 € / 1 l)
Essential Peeling
Comfort Zone Essential Peeling 42 € 60 ml (700,00 € / 1 l)
Skin Regimen Recharging Mist
Comfort Zone Skin Regimen Recharging Mist 42 € 100 ml (420,00 € / 1 l)
Active Pureness Mask
Comfort Zone Active Pureness Mask 42 € 60 ml (700,00 € / 1 l)
Holi Skin Shave Oil
Agent Nateur Holi Skin Shave Oil 42 € 100 ml (420,00 € / 1 l)
Deep Purifying Mask
Team Dr Joseph Deep Purifying Mask 42,90 € 50 ml (858,00 € / 1 l)
Hydramemory Depuff Eye Cream
Comfort Zone Hydramemory Depuff Eye Cream 44 € 15 ml (2.933,33 € / 1 l)
Page 2 from 4
* incl. VAT plus shipping costs

Luxury and niche perfumes! What makes them so unique?

Pure luxury is not something to be taken for granted. The concept of niche fragrances, which are known for precisely this luxury, is also based on this. The exclusive fragrance compositions are each made from hand-picked ingredients, with the creations coming solely from the perfumer's vision. The special compositions are virtually unique creations that are only available in limited quantities.