Luxuspflege unter 70€

Luxuspflege unter 70€

Discover: Luxuspflege unter 70€

Filter

Filter

77 Products
Aquatic Mint
Soon again
Marvis Aquatic Mint 9 € 85 ml (105,88 € / 1 l)
Classic Strong Mint
Marvis Classic Strong Mint 9 € 85 ml (105,88 € / 1 l)
Ginger Mint
Marvis Ginger Mint 9 € 85 ml (105,88 € / 1 l)
Apothecary Wild Rose Cloth Mask
KORRES Apothecary Wild Rose Cloth Mask 9,90 € 28 ml (353,57 € / 1 l)
Delicate Cleansing Milk
Team Dr Joseph Delicate Cleansing Milk 37,90 € 200 ml (189,50 € / 1 l)
Daily Moisturizing Cream
Team Dr Joseph Daily Moisturizing Cream 69,90 € 50 ml (1.398,00 € / 1 l)
Scrub sheet
Fur Scrub sheet 15 € 1 item (15,00 € / 1 item)
GREEK YOGHURT Emulsifying Wash Cream
KORRES GREEK YOGHURT Emulsifying Wash Cream 23,90 € 150 ml (159,33 € / 1 l)
ESPRESSO FACE SCRUB  Grums I Das Parfum & Beauty
Grums ESPRESSO FACE SCRUB Grums I Das Parfum & Beauty 24 € 80 ml (300,00 € / 1 l)
Reusable bamboo pads
Team Dr Joseph Reusable bamboo pads 24,90 € 10 item (2,49 € / 1 item)
Clear Skin Carbon Cleanser
Team Dr Joseph Clear Skin Carbon Cleanser 24,90 € 60 ml (415,00 € / 1 l)
Black Obsidian Gua Sha
Team Dr Joseph Black Obsidian Gua Sha 24,90 € 1 item (24,90 € / 1 item)
Overnight revitalizing set
Comfort Zone Overnight revitalizing set 25 € 1 item (25,00 € / 1 item)
Hydramemory Face Mist
Soon again
Comfort Zone Hydramemory Face Mist 28 € 100 ml (280,00 € / 1 l)
The Hydrogel Face Mask (Single)
Augustinus Bader The Hydrogel Face Mask (Single) 28 € 3 ml (9.333,33 € / 1 l)
Gentle Cleansing Oil
Team Dr Joseph Gentle Cleansing Oil 29,90 € 50 ml (598,00 € / 1 l)
Soft Lips Glow Balm
Team Dr Joseph Soft Lips Glow Balm 29,90 € 10 g (2.990,00 € / 1 kg)
Restorative Skin Balm
Team Dr Joseph Restorative Skin Balm 29,90 € 50 ml (598,00 € / 1 l)
SANTORINI GRAPE Skin-refining mask with volcanic sand
KORRES SANTORINI GRAPE Skin-refining mask with volcanic sand 29,90 € 70 ml (427,14 € / 1 l)
Essential Face Wash
Soon again
Comfort Zone Essential Face Wash 30,50 € 150 ml (203,33 € / 1 l)
Essential Milk
Comfort Zone Essential Milk 30,50 € 200 ml (152,50 € / 1 l)
Essential Toner
Comfort Zone Essential Toner 30,50 € 200 ml (152,50 € / 1 l)
ACTIVE PURENESS CORRECTOR
Comfort Zone ACTIVE PURENESS CORRECTOR 32 € 15 ml (2.133,33 € / 1 l)
Tonic lotion melon
Ligne St Barth Tonic lotion melon 33 € 125 ml (264,00 € / 1 l)
Page 1 from 4
* incl. VAT plus shipping costs

Luxury and niche perfumes! What makes them so unique?

Pure luxury is not something to be taken for granted. The concept of niche fragrances, which are known for precisely this luxury, is also based on this. The exclusive fragrance compositions are each made from hand-picked ingredients, with the creations coming solely from the perfumer's vision. The special compositions are virtually unique creations that are only available in limited quantities.